Rozpocznij terapię online poprzez wideo rozmowy

Koordynator terapii pomoże Ci wybrać psychoterapeutę dopasowanego do Twoich potrzeb a także nurt np. psychoterapia psychodynamiczna online lub terapia poznawczo-behawioralna online. Wybierz dogodny termin i umów się na bezpłatną 10 minutową rozmowę telefoniczną.

Wygoda

Dzięki terapeucie online możesz skorzystać z pomocy najlepszych specjalistów w kraju bez wychodzenia z domu.

Cena

Terapia online jest tańsza dzięki pominięciu kosztów wynajmu gabinetu. Oszczędzaj nawet do 40 procent na każdej wizycie.

Czas

Nie trać czasu na dojazdy. Dzięki wideorozmowie spotkanie z psychoterapeutą zajmie Ci nie więcej niż 50 minut.

3 proste kroki

Jak zacząć psychoterapię online?

Czasami najtrudniejszy jest pierwszy krok. Łatwiejsza droga do psychoterapii zaczyna się z Healthy Time.

01. Umów się na bezpłatną rozmowę z koordynatorem terapii

Podczas 10 minutowej rozmowy koordynator odpowie na Twoje pytania i ułatwi Ci dopasowanie terapeuty.

02. Sprawdź dopasowanych terapeutów

Na email otrzymasz informacje o specjalistach dopasowanych do zgłaszanych przez Ciebie trudności.

03. Rozpocznij psychoterapię poprzez wideorozmowy

Za Tobą pierwszy krok w stronę lepszego zdrowia. Koordynator nadal pozostaje do Twojej dyspozycji.

Dobierz terapeutę na wizyty online

Bazując na Twojej pierwszej rozmowie z koordynatorem terapii, dopasujemy dla Ciebie psychoterapeutę, który najlepiej wpasuje się w Twoją wizję oraz tematy, które chcesz z nim poruszyć.

Terapia online jest równie skuteczna jak stacjonarna.

Według badań (A. Barak, L. Hen, M. Boniel-Nissim. 2008. Journal of Technology in Human Services) psychoterapia online jest równie efektywna jak psychoterapia stacjonarna. Tyczy się to wszystkich nurtów terapeutycznych, również terapii dla współuzależnionych online oraz terapii DDA i DDD online.

Terapie online mogą się wydawać się czymś nowym jednak były bardzo popularne w krajach zachodnich jeszcze przed pandemią. Wideo rozmowy w terapii miały początki w 1972 roku na konferencji Uniwersytetu Stanforda w Stanach Zjednoczonych.

0+

Godzin terapii online

0+

Zadowolonych klientów

0+

Wykwalifikowanych psychoterapeutów

Kim jesteśmy i jak możemy Ci pomóc?
Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci odzyskać komfort. Byś mógł robić to, co kochasz.​

Healthy Time to grupa specjalistów z całej Polski, która aktywnie chce zmieniać podejście do psychoterapii. Ułatwiamy drogę do terapii, czyniąc ją bardziej dostępną, prostszą i wolną od uprzedzeń. Każdy z nas ukończył 5-letnie studia psychologii klinicznej oraz 4-letni specjalistyczny kurs psychoterapii. 

zdaniem specjalisty

Co mówią o nas eksperci?

Psychoterapię, także tę w formie online, polecają specjaliści z całego świata. Oto co mówią o nas profesjonaliści z Polski.

Wszystkim moim pacjentom zalecam regularne dbanie o swoje zdrowie psychiczne. Wiem, że w dzisiejszych czasach może się to okazać trudne, w związku z brakiem czasu, podróżami czy nawet przeprowadzką. Healthy Time powstało aby umożliwić pacjentowi stały kontakt z terapeutą, niezależnie od miejsca, w jakim pacjent aktualnie się znajduje.

Robert Lekarz psychiatra

Badania z ubiegłego roku mówią, że aż 40% Polaków nie skorzystało ze zwolnienia lekarskiego w związku ze zdiagnozowaną depresją, tłumacząc się wstydem. Psychoterapia online często jest i ma prawo być jedynym słusznym środkiem dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą bądź nie chcą uczestniczyć w sesji w gabinecie. Portal Healthy Time jest idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących pomocy przez internet.

Magdalena Doktor Nauk Psychologicznych

Psychoterapia online ułatwiła życie wielu moim pacjentom - jest jedynym rozwiązaniem, które będzie w stanie sprostać potrzebom tak wielu osób. Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że na samą depresję cierpi blisko 300 mln ludzi, a problem dotyka średnio 10–15 procent społeczeństwa. Terapia online powinna być jeszcze bardziej powszechna dlatego z całego serca polecam usługi Healthy Time.

Andrzej Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

8 milionów Polaków ma trudności natury psychicznej.

8 milionów obywateli naszego kraju cierpi na różnego rodzaju problemy i zaburzenia psychiczne. To aż jedna czwarta Polaków, a statystyki nie uwzględniają dzieci i młodzieży. Wówczas – jak szacuje Instytut Psychiatrii i Neurologii – liczba ta wzrosłaby do 12 milionów. Należy pamiętać, że choroba psychiczna to też choroba, którą zazwyczaj leczy psychiatra w porozumieniu z psychologiem. Nie należy się jej wstydzić, tylko konsekwentnie dążyć do poprawy swojego stanu.

Poznaj nasz zespół

Doświadczeni terapeuci psychoterapii online

Pracujemy w różnych nurtach i modalnościach w zależności od diagnozy i problemu pacjenta. Ukończyliśmy studia oraz posiadamy certyfikaty akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne. Nasze kursy obejmowały m.in.: psychoterapię psychodynamiczną, integratywną i poznawczo-behawioralną.

Współpracujemy jedynie z psychoterapeutami posiadającymi trening terapeutyczny, którzy spełniają kryteria profesjonalnych stowarzyszeń.

profesjonalny psycholog
O nas

Jak działa terapia online?

Psychoterapia online to proces leczniczy obejmujący kilka etapów. W zależności od nurtu oraz diagnozy może on być długo lub krótkotrwały, niemniej jednak zawsze możemy wyszczególnić trzy podstawowe fazy – sformułowanie celów terapii, szereg stosowanych technik i proces leczenia a także podsumowanie dotychczasowych osiągnięć. 

W początkowej fazie psychoterapii istotne jest określenie jej celów a następnie przystąpienie do ich realizacji. Cele mogą być różne od zmiany dotychczasowego życia/nawyków po całkowitą remisję objawów pacjenta.

Healthy Time

Centrum psychologiczne
Chcesz sam wybrać terapeutę?
Wypełnij formularz kontaktowy a my prześlemy Ci listę dostępnych specjalistów. W doborze terapeuty masz pełną dowolność. Dowiedz się więcej o naszych psychologach i zarezerwuj termin sesji.

Najczęściej Zadawane Pytania

Przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej stawiane nam pytania. Jeżeli nie znajdziesz czegoś tutaj, to na pewno dostaniesz je podczas swojego pierwszego kontaktu z Koordynatorem Terapii.

Koordynator Terapii to osoba pierwszego kontaktu, która pomoże Ci wybrać specjalistę dostosowanego do Twoich indywidualnych potrzeb. Wytłumaczy Ci on również jak będą wyglądać Twoje spotkania z terapeutą.

Sesja w psychoterapii to na ogół pięćdziesięciominutowe spotkanie, w czasie którego pacjent może swobodnie dzielić się swoimi odczuciami i myślami a terapeuta słucha, rozumie i stosuje odpowiednie metody. 

Wszystko zależy od podejścia na którym chcesz się skupić:

 

Terapeutę obowiązuje tajemnica zawodowa, również w przypadku superwizora (terapeuta ma obowiązek zapewnić pacjentowi „nierozpoznawalność”). Pacjenta nie obowiązuje dyskrecja – może on opowiadać o swojej terapii co chce i komu chce.

Zapisz się na konsultację już teraz

Niezależnie od tego, czy pacjent boryka się z konkretną diagnozą, czy jest to pomoc psychologiczna dla osób bez diagnozy – w tej pracy stawiamy na 100% skuteczności.

Psychoterapia online jest formą leczenia, w której pacjent i terapeuta komunikują się przez Internet, zamiast spotykać się twarzą w twarz. W ciągu ostatnich kilku lat, terapeuci online stali się coraz bardziej popularni, a coraz więcej osób decyduje się na tę formę leczenia. Jest to zrozumiałe, ponieważ terapia online daje pacjentom wiele korzyści, takich jak większa wygoda, dostępność i anonimowość.

Psychoterapia online może być prowadzona za pośrednictwem wideo, telefonu lub czatu tekstowego. Wiele osób wybiera tę formę leczenia, ponieważ jest ona bardzo wygodna i pozwala na elastyczne dostosowywanie się do ich harmonogramu. Nie muszą oni tracić czasu na dojazdy do terapeuty ani rezygnować z innych zajęć, aby móc się spotkać. Psychoterapia online jest również dobrym rozwiązaniem dla osób, które mieszkają daleko od swojego terapeuty lub nie mogą spotkać się z nim z powodów zdrowotnych.

Kolejną korzyścią psychoterapii online jest anonimowość. Wiele osób obawia się wizyty u terapeuty ze względu na obawy dotyczące tego, co inni o nich powiedzą lub jak ich postrzegają. Psychoterapia online daje im poczucie bezpieczeństwa i prywatności, co może pomóc im w otwarciu się i uzyskaniu więcej z terapii.

Wiele badań wykazuje, że psychoterapia online jest skuteczna tak samo jak tradycyjna terapia twarzą w twarz. W rzeczywistości, niektóre badania wykazują, że psychoterapia online może być nawet bardziej skuteczna w leczeniu pewnych problemów, takich jak depresja, lęk i stres.

Terapia online to świetna opcja dla każdego, kto szuka leczenia zdrowia psychicznego. Oferuje wygodę, dostępność i prywatność tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Jeśli uważasz, że psychoterapia online może być dla Ciebie odpowiednia, porozmawiaj z terapeutą lub lekarzem o tej możliwości. Z odpowiednim wsparciem i wskazówkami, psychoterapia online może pomóc Ci poczuć się lepiej i prowadzić zdrowsze życie.

Wyjaśniamy jak pracuje terapeuta online

W naszym życiu każdy z nas doświadcza trudnych chwil, zmaga się z kłopotami w pracy, brakiem pewności siebie, trudnościami w nawiązywaniu relacji z innymi, bolesnymi doświadczeniami z przeszłości, ciężką chorobą lub stratą bliskiej osoby. W ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej ludzi w takich sytuacjach decyduje się na pomoc psychoterapeuty. Psychoterapia jest bowiem jednym z najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie z problemami związanymi z naszym zdrowiem psychicznym.

Niestety czasami dostępność do specjalisty jest ograniczona, zwłaszcza jeśli mieszkamy za granicą lub w pobliżu nie ma żadnej poradni zdrowia psychicznego. Na szczęście obecnie możemy skorzystać z psychoterapii online, której skuteczność jest równie wysoka, jak terapii prowadzonej w gabinecie, zgodnie z wynikami badań naukowych.

W naszej wirtualnej poradni oferujemy psychoterapię online za pomocą wszystkich rekomendowanych podejść, takich jak: poznawczo-behawioralne, psychodynamiczne, humanistyczne, systemowe i integracyjne. Często pierwsza wizyta u psychologiem lub terapeuty może odbyć się tego samego dnia.

Komu pomaga psychoterapia internetowa?

Psychoterapia online to świetna opcja dla każdego, kto zmaga się z problemami zdrowia psychicznego. Ludzie w każdym wieku, od nastolatków do seniorów, mogą skorzystać z psychoterapii online. Może ona pomóc osobom, które zmagają się ze stresem, depresją, lękiem, żałobą, problemami w związku, traumą i innymi wyzwaniami związanymi ze zdrowiem psychicznym. Ponadto, terapia online może być idealnym wyborem dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą uczestniczyć w terapii osobistej ze względu na zobowiązania zawodowe lub odległość geograficzną.

Psychoterapia online jest szczególnie przydatna dla tych, którzy mają trudności z otwarciem się i wyrażeniem swoich uczuć twarzą w twarz. Ten rodzaj terapii pozwala im na omówienie swoich obaw i doświadczeń w bardziej komfortowym środowisku, z większą anonimowością i prywatnością. Nie muszą czuć się zakłopotani lub osądzani, ponieważ mogą komunikować się z terapeutą za pośrednictwem wideokonferencji lub czatu tekstowego bez konieczności dzielenia się danymi osobowymi, takimi jak nazwiska czy adresy.

Badania wykazały, że psychoterapia online może być tak samo skuteczna jak tradycyjne leczenie twarzą w twarz, jeśli chodzi o leczenie niektórych chorób, takich jak depresja i lęk. Pacjenci nadal mogą uzyskać dostęp do profesjonalnej pomocy i otrzymać taką samą jakość opieki, jak w przypadku leczenia w gabinecie. Co więcej, terapeuci online są często bardziej dostępni niż terapeuci stacjonarni, ponieważ nie wymagają od pacjentów poświęcania czasu na podróżowanie lub czekanie na spotkania.

Dla tych, którzy wolą rozmawiać przez telefon lub komunikatory zamiast spotykać się twarzą w twarz, psychoterapia online stanowi skuteczną alternatywę, która może być nawet lepszym rozwiązaniem dla nich niż tradycyjne metody leczenia, takie jak doradztwo czy leki. Pozwala to również pacjentom na szybkie otrzymanie pomocy, ponieważ komunikacja jest szybka i skuteczna przy użyciu nowoczesnych narzędzi technologicznych, takich jak aplikacje do wideokonferencji lub interfejsy czatu tekstowego. Ułatwia to osobom cierpiącym na ostre problemy psychologiczne, takie jak ataki paniki i kryzysy zaufania, uzyskanie natychmiastowej pomocy bez konieczności czekania tygodni lub miesięcy przed umówieniem się na spotkanie z terapeutą w fizycznej lokalizacji.

Na czym polega terapia internetowa?

Psychoterapia indywidualna prowadzona przez Internet nie odbiega w znaczący sposób od terapii prowadzonej w gabinetach stacjonarnych. Jedyną różnicą jest to, że podczas spotkania Pacjent może być w dowolnym miejscu na świecie. Zarówno terapia online, jak i stacjonarna, odbywają się w podobnym tempie, czyli 1-3 razy w tygodniu i trwają około 50 minut. Naszym Pacjentom oferujemy trzy opcje konsultacji: poprzez Google Meet, specjalną platformę do wideokonsultacji lub przez telefon komórkowy bądź stacjonarny.

Zalety psychoterapii online

Psychoterapia online oferuje szereg korzyści dla osób wymagających leczenia zdrowia psychicznego. Po pierwsze, jest bardziej dostępna niż terapia w cztery oczy z tradycyjnymi psychiatrami i psychologami, ponieważ eliminuje potrzebę podróżowania lub oczekiwania na spotkania. Terapia online może być prowadzona w zaciszu własnego domu, co również pomaga zmniejszyć wszelkie związane z nią piętno związane z poszukiwaniem pomocy w zakresie zdrowia psychicznego.

Ponadto terapia online zapewnia większą wygodę niż terapia w cztery oczy, ponieważ pacjenci mogą po prostu zalogować się do swojego komputera lub urządzenia mobilnego w dowolnym czasie, który jest dla nich wygodny. To sprawia, że łatwiejsze dla tych, którzy mają zajęty harmonogram lub nie są w stanie wziąć czasu wolnego od pracy lub innych zobowiązań. Może być również krótszy okres oczekiwania przed zobaczeniem terapeuty online, niż gdybyś widział tradycyjnego terapeutę osobiście.

Psychoterapia online jest również często bardziej opłacalna niż leczenie w cztery oczy, ponieważ nie są wymagane koszty podróży ani drogie wizyty w gabinecie. Ponadto, terapeuci mogą oferować zniżki ze względu na zmniejszone koszty ogólne związane ze świadczeniem usług terapeutycznych na odległość. Możliwość płacenia online za pomocą bezpiecznych bramek płatniczych dodatkowo zmniejsza barierę kosztów związanych z terapią u psychologa.

Wreszcie, psychoterapia online pozwala pacjentom komunikować się poprzez czat tekstowy i sesje wideokonferencyjne ze swoim terapeutą, co daje im dostęp do całodobowej pomocy i wsparcia, kiedy potrzebują go najbardziej. Nie tylko umożliwia to ludziom wyrażanie swoich emocji bez poczucia zakłopotania czy osądzania, ale także pomaga im z czasem budować zaufanie do terapeuty. Ponadto badania wykazały, że psychoterapia online może być równie skuteczna jak tradycyjne leczenie twarzą w twarz, jeśli chodzi o leczenie niektórych stanów, takich jak depresja i zaburzenia lękowe.

Ogólnie rzecz biorąc, psychoterapia online ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi formami leczenia zdrowia psychicznego, w tym dostępność, wygodę, efektywność kosztową i zdolność do zapewnienia natychmiastowej pomocy, gdy jest ona najbardziej potrzebna. Oferuje użytkownikom anonimowy sposób omawiania swoich obaw przy jednoczesnym zachowaniu tej samej jakości opieki, jaką otrzymaliby podczas wizyty w gabinecie psychiatry lub psychologa.

Dla kogo terapia online?

  • Psychoterapia internetowa udostępnia Polakom żyjącym lub przebywającym za granicą pomoc psychologiczną w ich języku ojczystym. Dla osób niezbyt biegłych w języku obcym, komunikacja po polsku jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż pozwala na uniknięcie bariery językowej i zmniejszenie stresu związanego z terapią.
  • Terapia przez internet gwarantuje większą anonimowość i daje szansę nieśmiałym osobom na łatwiejsze otworzenie się przed terapeutą. Kontakt przez internet pozwala na wygodne i bezpieczne omówienie swoich problemów w zaciszu własnego domu, bez obawy przed spotkaniem znajomego.
  • Psychoterapia online jest również wygodna i oszczędza czas. Daje możliwość umówienia się na sesje w dogodnym dla pacjenta momencie, bez konieczności wychodzenia z domu i dojazdu do gabinetu. Terapeuci pracujący zdalnie mogą oferować szeroki wybór godzin sesji, nawet wieczorem czy w weekendy.
  • Psychoterapia internetowa może być jedynym dostępnym rozwiązaniem dla osób, którym nie pozwala na to choroba lub odległe miejsce zamieszkania. Dla osób z lękiem społecznym, nieśmiałością lub zaburzeniami, które uniemożliwiają im udział w terapii stacjonarnej, forma online może być bardziej komfortowa i bezpieczna. Terapia przez internet jest również dostępna dla osób niepełnosprawnych, którym trudno dotrzeć do gabinetu.
  • Dzięki terapii online można uzyskać dostęp do najlepszych specjalistów i wybrać terapeutę zgodnego z naszymi potrzebami, szczególnie jeśli mieszkasz w małym mieście, w którym nie ma wielu specjalistów.

Jak przebiega terapia online?

Terapeuta online działa podobnie jak tradycyjny psychoterapeuta twarzą w twarz. Jedyna różnica polega na tym, że jest prowadzona za pośrednictwem platformy internetowej, takiej jak Skype, Zoom lub innego bezpiecznego systemu wideokonferencyjnego. Ogólnie rzecz biorąc, terapeuta i pacjent spotykają się wirtualnie w ustalonym wcześniej dniu i godzinie, aby omówić wszelkie kwestie i obawy, jakie może mieć pacjent. Oprócz omawiania problemów, z którymi się boryka, terapeuta pomaga pacjentowi w ustaleniu celów, opracowaniu strategii radzenia sobie i rozwiązywaniu problemów.

Oprócz regularnych sesji z terapeutą, niektóre platformy terapii online oferują dodatkowe zasoby, takie jak blogi pisane przez ekspertów w dziedzinie zdrowia psychicznego lub materiały do czytania związane z powszechnymi problemami zdrowia psychicznego. Może to być świetny sposób dla pacjentów, aby pozostać poinformowanym o ich stanie, jednocześnie pozwalając im wziąć aktywną rolę w ich własnym procesie odzyskiwania. Wiele platform oferuje również fora, na których klienci mogą sięgnąć po wsparcie od rówieśników, którzy rozumieją, przez co przechodzą.

Czy w terapii online muszę spotkać się z terapeutą w gabinecie?

W terapii online wszystkie lub większość spotkań przebiega za pośrednictwem Internetu. Część terapeutów prowadzi psychoterapię online bez konieczności okresowych spotkań „na żywo”. Niektórzy specjaliści oczekują bezpośrednich spotkań w gabinecie (np. 1 raz do roku). Psychoterapia prowadzona online może być w późniejszym okresie terapii przeniesiona do gabinetu.

Czy terapia online może pomóc tak samo, jak terapia w gabinecie? 

Psychoterapia online, czyli leczenie za pomocą komunikacji na odległość, staje się coraz popularniejsza. Z jednej strony jest to wygodne i łatwe, ponieważ można z niej skorzystać w zaciszu własnego domu, bez konieczności wychodzenia z domu. Z drugiej strony, wiele osób zastanawia się, czy taka forma terapii jest tak skuteczna, jak tradycyjne spotkania z terapeutą w gabinecie.

W rzeczywistości, terapia online może być równie skuteczna jak terapia tradycyjna, pod warunkiem, że jest prowadzona przez doświadczonego i wykwalifikowanego terapeutę, a pacjent jest gotów angażować się w proces leczenia. Wiele badań wykazuje, że terapia online może być równie skuteczna jak tradycyjne spotkania z terapeutą, a niektóre nawet sugerują, że jest ona nieco bardziej skuteczna.

Jednym z powodów, dla których terapia online może być tak skuteczna, jest fakt, że pacjent czuje się bardziej komfortowo i swobodnie w swoim własnym środowisku. Niektórzy pacjenci czują się niekomfortowo podczas tradycyjnych spotkań z terapeutą, ale w przypadku terapii online mają więcej swobody i prywatności, co może prowadzić do bardziej otwartej i szczerej komunikacji.

Polski psychoterapeuta online dla osób mieszkających za granicą

Życie za granicą może być wyzwaniem, szczególnie jeśli chodzi o uzyskanie pomocy psychologicznej. Nie tylko trudno jest znaleźć odpowiedniego specjalistę, ale także trudno jest znaleźć kogoś, kto mówi w naszym języku i rozumie nasze kulturowe specyfiki. Dla polskich imigrantów, poszukujących pomocy psychologicznej za granicą, ważne jest znalezienie polskiego psychoterapeuty, który będzie w stanie zrozumieć ich potrzeby i doświadczenia.

Zalety korzystania z usług zdalnego polskiego psychoterapeuty

Polski psychoterapeuta jest w stanie zrozumieć specyfikę kulturową swoich pacjentów, co jest szczególnie ważne, jeśli chodzi o traumy związane z emigracją lub innymi doświadczeniami związanymi z życiem za granicą. Dodatkowo, mówienie w swoim ojczystym języku może być bardziej komfortowe i ułatwiać otwarcie się i ujawnienie swoich uczuć i myśli.

Korzystanie z usług polskiego psychoterapeuty może również pomóc w radzeniu sobie z trudnościami, takimi jak brak poczucia przynależności i osamotnienie, które często towarzyszą życiu za granicą. Polski psychoterapeuta jest w stanie zrozumieć te trudności i pomóc swoim pacjentom znaleźć sposoby radzenia sobie z nimi.

Jak znaleźć polskiego psychoterapeutę za granicą

W naszych gabinetach Polskiej poradni psychologicznej online wykorzystujemy kilka różnych metod terapii, które mają na celu pomoc pacjentom w rozwiązaniu ich trudności. Oto niektóre z nich:

Psychoterapia psychodynamiczna online: Jej celem jest zrozumienie trudności pacjenta, których przyczyny często tkwią w interakcji świadomości i podświadomości. W psychoterapii psychodynamicznej skupiamy się na dynamicznych siłach, które rządzą osobowością człowieka, często powodując konflikty i sprzeczności, które manifestują się w niepożądanych reakcjach, zachowaniach i schematach myślowych. Taki konflikt może powodować zaburzenia psychiczne, takie jak lęk i depresja, powodując cierpienie. Psychoterapia psychodynamiczna szuka przyczyn takich problemów w takim mechanizmie jak „wewnętrzny cenzor”.

Psychoterapia pozytywna online: To podejście oparte na psychologii pozytywnej, które skupia się na teraźniejszości i przyszłości, zamiast na przeszłości. W trakcie terapii skupiamy się na dobrych stronach pacjenta, takich jak siła psychiczna, na zrozumieniu i akceptacji trudnych sytuacji oraz na tworzeniu przestrzeni do zmian. To krótko i średnioterminowe wsparcie.

Psychoterapia egzystencjalna online: To podejście, które koncentruje się na sensie życia, co jest szczególnie ważne dla wielu osób dzisiaj. Celem psychoterapeuty jest pomoc pacjentowi w odkryciu sensu życia, wyleczenie zaburzeń nerwicowych przy użyciu logoterapeutycznych technik oraz zmotywowanie do działania zgodnego z prawdziwym Ja pacjenta.

Terapia poznawczo-behawioralna opiera się na pracy nad naszymi przekonaniami i emocjami i twierdzi, że nasze emocje nie są powodowane przez rzeczywiste fakty, ale przez nasze przekonania o tych faktach, które często okazują się błędne.

Natomiast terapia skoncentrowana na rozwiązaniach (TSR) jest krótkoterminowym podejściem, które nacisk kładzie na osiąganie celów klienta, bez konieczności analizowania jego przeszłości i przyczyn obecnej sytuacji życiowej. W TSR założeniem jest, że klient posiada wszystkie niezbędne zasoby do osiągnięcia swoich celów, dlatego skupiamy się na jego mocnych stronach i zasobach, zamiast na brakach i źródłach problemów w jego historii.

Skuteczność zdalnej pomocy psychologicznej

Badania naukowe wykazują, że wsparcie psychologiczne udzielane przez psychologa online jest tak samo skuteczne jak tradycyjna psychoterapia. W kilku opracowaniach naukowych udowodniono efektywność terapii online. Na przykład w badaniu z 2014 roku, skuteczność leczenia depresji za pomocą psychoterapii online została porównana z tradycyjną terapią i wykazano, że interwencja internetowa jest równie skuteczna. W badaniu z 2015 roku stwierdzono, że terapia online (w tym przypadku terapia poznawczo-behawioralna) była tak samo skuteczna jak tradycyjna terapia poznawczo-behawioralna w leczeniu zaburzeń lękowych. W kolejnym badaniu z 2016 roku udowodniono, że usługa psychologiczna online połączona z opieką kliniczną była skuteczna w leczeniu depresji, lęku i stresu emocjonalnego. Wyniki wskazują, że niektórzy pacjenci mieli lepsze rezultaty leczenia z wykorzystaniem zdalnego wsparcia psychologicznego niż z tradycyjnej formy psychoterapii.

Zmień swoje życie dzięki terapii

Koordynator terapii pomoże Ci wybrać psychoterapeutę dopasowanego do Twoich potrzeb. Umów się na bezpłatną i niezobowiązującą rozmowę telefoniczną, która potrwa około 10 minut.

Uzyskaj wsparcie, na które zasługujesz

Doświadczeni terapeuci Healthy Time stosują metody oparte na badaniach, aby pomóc Ci przepracować trudne emocje, poprawić relacje i odkryć siebie. Przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem psychicznym – zarezerwuj sesję już dziś!

Umów się na bezpłatną rozmowę, aby wybrać terapeutę

Koordynator terapii odpowie na Twoje pytania i pomoże wybrać psychoterapeutę dopasowanego do Twoich potrzeb.

Rozmowa z koordynatorem terapii jest darmowa, niezobowiązująca i potrwa około 10 minut.

Cena psychoterapii zaczyna się już od 160 zł/50 min! Możesz zrezygnować kiedy chcesz.

cropped-sama-ikona-healthy-time.png

Healthy Time - Centrum Psychologiczne. Specjalistyczny ośrodek oferujący szeroką gamę usług z zakresu psychiatrii, psychoterapii, pomocy i diagnostyki psychologicznej.

Umów się na bezpłatną rozmowę, aby wybrać terapeutę

Koordynator terapii odpowie na Twoje pytania i pomoże wybrać psychoterapeutę dopasowanego do Twoich potrzeb.

Rozmowa z koordynatorem terapii jest darmowa, niezobowiązująca i potrwa około 10 minut.

Cena psychoterapii zaczyna się już od 160 zł/50 min! Możesz zrezygnować kiedy chcesz.