Ile kosztuje terapia u psychologa - ceny na 2023 rok

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Znajdziesz tu pytania, które często pojawiają się podczas pierwszej rozmowy z koordynatorem terapii. Jeżeli chcesz nie znajdziesz informacji na jakiś temat zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Poniżej znajduje się szczegółowy cennik terapii z Healthy Time.

Miesięczny koszt psychoterapii w 2023 roku to od 450 do 650 zł. Ceny w skali roku wąchają się od 5000 do 7000 zł w zależności od nurtu terapii oraz doświadczenia psychologa.

Naszym operatorem płatności jest Krajowy Integrator Płatności znany pod marką Tpay. Płatności możesz dokonać za pomocą blika, przelewów online, katy płatniczej lub Paypal. 

Terapia Indywidualna

Dorosłych / Dzieci i młodzieży

od zł 160 /50 min
  • Rzetelna wiedza
  • Rokujące rozwiązania
  • Dokładna diagnoza
  • Konsultacje online

Psychoterapia Rodzin / Par

Dopasowana do Waszych potrzeb

250 /50 min
  • Rzetelna wiedza
  • Rokujące rozwiązania
  • Rzetelna diagnoza
  • Konsultacje online
  • Skuteczne techniki
  • Zróżnicowany harmonogram

Wizyty domowe

Psycholog w sytuacjach kryzysowych

450 /60 min

Aby skorzystać z wizyty domowej psychologa wybierzemy dla Ciebie specjalistę pracującego w Twoim mieście, dogodny termin i zarezerwujemy wizytę.

Psychoterapia to leczenie zaburzeń psychicznych i emocjonalnych, które wymaga wielu wizyt, czasu i energii. Warto wytrwać do końca i pokryć koszty terapii, aby uzyskać zadowalające rezultaty. Koszty psychoterapii zależą od formy terapii, a nieodpłatna terapia refundowana przez NFZ jest dostępna po uzyskaniu skierowania od lekarza pierwszego kontaktu.

Psychoterapia na NFZ za darmo

Psychoterapia refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) jest darmowa i może być udzielana osobom, które otrzymały skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Psychoterapia ta może być oferowana w różnych formach, takich jak terapia grupowa, terapia rodzinna lub indywidualna. Aby skorzystać z tej formy refundowanej terapii, pacjenci muszą przejść diagnozę i otrzymać skierowanie do specjalisty odpowiednio dostosowanego do ich potrzeb.

Koszty nierefundowanej psychoterapii mogą być znacznie wyższe, ale cena jest uzależniona od formy terapii, miejsca i specjalizacji psychoterapeuty. Warto również wiedzieć, że niektóre ubezpieczenia zdrowotne mogą pokrywać częściowo lub całkowicie koszty nierefundowanej psychoterapii. Przed rozpoczęciem terapii należy sprawdzić, jakie opcje są dostępne w ramach ubezpieczenia zdrowotnego i upewnić się, że koszty są pokrywane. Jest to ważna decyzja i wymaga starannego rozważenia wszystkich czynników. Warto skorzystać z porady psychologa lub specjalisty medycznego przed dokonaniem ostatecznej decyzji dotyczącej formy terapii, która będzie najlepiej odpowiadać potrzebom pacjenta.

Psychoterapia może być kosztowna, zwłaszcza gdy decydujemy się na długoterminową terapię, która może trwać kilka lat, a jedna sesja kosztuje od 70 do 200 zł. Jednak, aby uniknąć wydawania pieniędzy, można skorzystać z psychoterapii refundowanej przez NFZ, co wymaga skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Chociaż bezpłatna psychoterapia jest dostępna w niektórych poradniach NFZ, jej zakres świadczonych usług i liczba sesji może być ograniczona, a czas oczekiwania w kolejce może trwać od kilku miesięcy do roku. To może być problematyczne w pilnych przypadkach.

Jeśli chcemy mieć swobodę w wyborze terapeuty i rozpocząć terapię szybko, opcją są płatne wizyty psychoterapeutyczne. Ile kosztuje terapia zależy od rodzaju terapii, częstotliwości spotkań oraz miejsca zamieszkania.

Ile kosztuje psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna to popularna forma terapii, która pomaga pacjentom z problemami emocjonalnymi lub psychicznymi. Spotkania odbywają się w gabinecie psychoterapeuty zgodnie z umówionymi wcześniej ustaleniami. Liczba i częstotliwość spotkań zależy od potrzeb pacjenta i technik wykorzystywanych przez terapeutę. Cena psychoterapii indywidualnej wynosi zazwyczaj od 140 do 250 zł za jedną wizytę, a całkowity koszt zależy od liczby spotkań. Terapia ta jest odpowiednia zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Psychoterapia par cena

Psychoterapia dla par to usługa dedykowana osobom w związkach, którzy chcą poprawić jakość swojego związku i rozwiązać problemy w relacji. Terapia ta umożliwia parom rozładowanie napięć i przepracowanie konfliktów w gabinecie psychoterapeutycznym, a psychoterapeuta z zewnątrz, z doświadczeniem psychologicznym, jest w stanie pomóc im w tym procesie. Warto zauważyć, że tego typu pomoc dla par jest refundowana tylko w niektórych ośrodkach.

Cena psychoterapii par zależy od czasu trwania wizyty oraz formy terapii. Dostępne są spotkania trwające 50–80 minut, których cena utrzymuje się na średnim poziomie 120–260 zł. Inną opcją jest terapia prowadzona przez dwóch psychoterapeutów, której koszt wynosi zazwyczaj od 300 do 400 zł za wizytę trwającą od 80 do 90 minut.

Forma terapii z dwoma psychoterapeutami ma dynamiczny charakter i pozwala na bardziej dogłębne przeanalizowanie problemów, co może pomóc w redukcji obaw związanych ze stronniczością specjalisty w ocenie problemów w relacji. Jest to szczególnie przydatne w przypadku poważnych konfliktów, niepowodzenia w innych formach terapii lub w przypadku zalecenia takiej formy terapii przez psychologa.

Ile kosztuje psychoterapia rodzinna – ceny na 2024 rok

Psychoterapia rodziny pozwala na omówienie problemów rodzinnych w różnych konfiguracjach, a jej cena zależy od długości sesji i formy wizyty. Za jedną sesję o czasie trwania 60 minut zapłacimy 150-260 zł, podczas gdy cena dłuższych sesji po 90 minutach wynosi od 200 do 300 zł. W niektórych ośrodkach terapię rodzinną prowadzą dwaj psychoterapeuci, a koszt jednej sesji może wynosić 410 zł. W przypadku trudności rodzinnych często stosuje się psychoterapię systemową, a w niektórych przypadkach mediację rodzinna. Koszt jednego spotkania mediacyjnego wynosi średnio od 200 do 290 zł.

Cena psychoterapii grupowej

W ramach psychoterapii grupowej istnieje możliwość uczestnictwa w spotkaniach trwających od jednej do dwóch godzin, których ceny wahają się w przedziale od 70 do 100 złotych. W terapii grupowej proponowane są różne formy spotkań dla różnych grup wiekowych, takie jak dzieci, młodzież i dorośli, a częstotliwość spotkań wynosi raz lub dwa razy w tygodniu. Ponadto, niektóre ośrodki psychologiczne oferują również terapię grupową dla osób uzależnionych.

Ile kosztuje terapia uzależnień?

Przeciętna cena konsultacji dotyczącej uzależnień wynosi od 130 do 170 złotych za 45-50 minut. W przypadku dłuższej terapii, często konieczna jest codzienna psychoterapia. W takich przypadkach, terapia dzienna, bez zakwaterowania, może być stosowana, a koszt 28 dniowego pobytu wraz z wyżywieniem wynosi około 3000 złotych. W przypadku uzależnienia od alkoholu lub środków psychoaktywnych, pobyt w prywatnym ośrodku uzależnień, zwykle trwający 5 dni, kosztuje około 2 tysięcy złotych za detoks, a tygodniowy pobyt w zamkniętej terapii stacjonarnej to koszt około 1500 złotych.

Terapia u psychologa prywatnie cennik 2024

Koszt wizyty u psychologa może być uzależniony od różnych czynników, takich jak demografia oraz konkurencyjność specjalistów. W zależności od lokalizacji, ceny terapii psychologicznej mogą być nieco niższe w większych miastach, gdzie dostępnych jest więcej specjalistów w tej dziedzinie, w przeciwieństwie do mniejszych miejscowości, gdzie usługi pomocy psychologicznej świadczy tylko kilka osób.

Osoby, które decydują się na terapię psychologiczną, często zadają sobie wiele pytań, takich jak: jaka jest cena sesji psychoterapeutycznej, co wpływa na koszt psychoterapii, czy ile trwa taka terapia. Cenniki za psychoterapię są zróżnicowane, ponieważ zależą od wielu czynników, które zostaną dokładnie opisane poniżej.

Koszt psychoterapii obejmuje profesjonalną pomoc, która ma na celu przywrócenie równowagi w życiu i polepszenie zdrowia psychicznego. Przed rozpoczęciem terapii przeprowadzana jest konsultacja, podczas której omawiane są przyczyny problemów. Psychoterapeuta w porozumieniu z pacjentem ustala czas trwania terapii, a planowanie przebiegu, rodzaju, tempa i momentu zakończenia terapii zależy od indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia pacjenta.

Jaki jest czas wizyty na terapii u psychologa

Ceny wizyt u psychologa mogą być uzależnione od czasu trwania wizyty, przy czym pierwsza konsultacja z terapeutą jest zazwyczaj najdroższa, a ceny za kolejne wizyty są nieco niższe. Ważne jest, aby przy analizie cen uwzględnić czas trwania wizyty. Niektórzy psycholodzy oferują atrakcyjne ceny psychoterapii dla wizyt trwających do pół godziny, ale cena dla godzinnej wizyty jest zazwyczaj nieco wyższa.

Ile kosztuje psycholog dziecięcy?

Psycholog dziecięcy pomaga zarówno dzieciom jak i dorosłym w przypadku problemów z psychiką. Zwykle rodzice szukają pomocy specjalisty w sytuacjach, kiedy dziecko cierpi na nerwicę, fobię, depresję lękową lub inne problemy. Psycholog dziecięcy naucza dziecko nowych rozwiązań, aby poradziło sobie z problemami. Cena wizyty u psychologa dziecięcego wynosi zwykle od 140 do 170 zł za 50-minutową wizytę, jednak można rozważyć konsultację przez komunikator online, jeśli oczekiwany czas oczekiwania na terapię jest długi.

Cena psychoterapii w Healthy Time Warszawa

Leczenie problemów i zaburzeń psychicznych jest możliwe dzięki różnym formom terapii psychologicznej, które są dostosowane do specyfiki problemu. Wybór odpowiedniego specjalisty ma duże znaczenie dla przebiegu terapii i końcowego efektu. Ceny terapii różnią się w zależności od doświadczenia i certyfikacji terapeuty. W Centrum Healthy Time oferujemy usługi wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy świadczą usługi na najwyższym poziomie, gwarantując pomoc i wsparcie w leczeniu różnych problemów psychicznych. Nasz cennik psychoterapii zróżnicowany jest pod względem cen w zależności od wyboru terapeuty.

Zmień swoje życie dzięki terapii

Koordynator terapii pomoże Ci wybrać psychoterapeutę dopasowanego do Twoich potrzeb. Umów się na bezpłatną i niezobowiązującą rozmowę telefoniczną, która potrwa około 10 minut.

Uzyskaj wsparcie, na które zasługujesz

Doświadczeni terapeuci Healthy Time stosują metody oparte na badaniach naukowych, aby pomóc Ci przepracować trudne emocje, poprawić relacje i odkryć siebie. Przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem psychicznym – zarezerwuj sesję już dziś!

Umów się na bezpłatną rozmowę, aby wybrać terapeutę

Koordynator terapii odpowie na Twoje pytania i pomoże wybrać psychoterapeutę dopasowanego do Twoich potrzeb.

Rozmowa z koordynatorem terapii jest darmowa, niezobowiązująca i potrwa około 10 minut.

Cena psychoterapii zaczyna się już od 160 zł/50 min! Możesz zrezygnować kiedy chcesz.

cropped-sama-ikona-healthy-time.png

Healthy Time - Centrum Psychologiczne. Specjalistyczny ośrodek oferujący szeroką gamę usług z zakresu psychiatrii, psychoterapii, pomocy i diagnostyki psychologicznej.

Umów się na bezpłatną rozmowę, aby wybrać terapeutę

Koordynator terapii odpowie na Twoje pytania i pomoże wybrać psychoterapeutę dopasowanego do Twoich potrzeb.

Rozmowa z koordynatorem terapii jest darmowa, niezobowiązująca i potrwa około 10 minut.

Cena psychoterapii zaczyna się już od 160 zł/50 min! Możesz zrezygnować kiedy chcesz.