• Zadbaj o zdrowy styl życia, by uniknąć chorób cywilizacyjnych

Zadbaj o zdrowy styl życia, by uniknąć chorób cywilizacyjnych

2016-08-22 \\ Choroby i dolegliwości \\

Na niektóre choroby nie możemy nic poradzić, gdyż dziedziczymy je w genach. Chorób cywilizacyjnych można jednak często uniknąć, pod warunkiem oczywiście, że zadbamy o zdrowy styl życia i właściwe odżywianie.

Miażdżyca, nadciśnienie, nowotwory, cukrzyca czy astma oskrzelowa często są skutkiem niedbania o zdrowy styl życia. Podpowiadamy, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

 

Aktywność fizyczna

Wysiłek fizyczny jest bardzo ważny dla naszego zdrowia. Dzięki niemu zapobiegamy gromadzeniu się tkanki tłuszczowej i przybieraniu na wadze. Aspektów zdrowotnych jest jednak znacznie więcej: podczas uprawiania sportu krew szybciej krąży, jest lepiej dotleniona, wydzielane są hormony szczęścia: serotonina i endorfina. Pracują mięśnie, sylwetka ładnie się kształtuje.

 

Pij dużo wody

Woda jest najważniejszym płynem w organizmie, w zależności od wieku może stanowić nawet 75% jego składu. Nie czekaj, aż poczujesz pragnienie - jest ono już sygnałem, że w organizmie brakuje wody. Pij co najmniej 1,5 litra wody dziennie - wodę mineralną, soki 100%, herbatę. Spożywaj również zupy i bogate w wodę owoce.

 

 

Stosuj zróżnicowaną dietę w oparciu o zdrowe produkty

Zadbaj o to, by dostarczać organizmowi wszystkie niezbędne składniki pokarmowe: białko, witaminy, mikroelementy, błonnik, antyoksydanty. Jedz dużo warzyw i owoców, produkty pełnoziarniste, ryby i chude mięso. Wegetarianie mogą zastąpić je na przykład roślinami strączkowymi. Ogranicz tłuszcze i cukry. Unikaj jedzenia fast foodów, produktów wysoko przetworzonych, zup i sosów z proszku. Czytaj etykiety i analizuj skład produktów. Jeśli ze względu na prowadzony tryb życia nie jesteś w stanie dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości witamin, minerałów oraz aminokwasów, warto rozważyć naturalną suplementację. Warto w tym wypadku zapoznać się z najnowszymi trendami w naturalnej suplementacji: https://sklep.kenayag.com.pl/pl/nowe-produkty

 

Zadbaj o odpowiednie przechowywanie żywności

Zawsze sprawdzaj datę ważności, świeże produkty przechowuj w lodówce, w odpowiednio niskiej temperaturze. Zadbaj również o odpowiedniego rodzaju opakowania i naczynia jednorazowe. Powinny być one szczelne i wykonane z odpowiedniej jakości materiałów ekologicznych. Niestety, wiele osób nie sprawdza w ogóle, z czego wykonane są pojemniki na jedzenie. A tymczasem dobry pojemnik gwarantuje, że żywność będzie świeża i bezpieczna.