• Trzy zalety tlenoterapii hiperbarycznej

Trzy zalety tlenoterapii hiperbarycznej

2017-03-30 \\ Choroby i dolegliwości \\

Wielu z nas męczą poważne dolegliwości związane z układem kostnym, nerwowym, trawiennym. Szukamy pomocy u różnych specjalistów, faszerujemy się często niepotrzebnie różnymi tabletkami. Warto jednak sprawdzić naturalne sposoby radzenia sobie z chorobą, do których należy m. in. terapia hiperbaryczna.

Tlenoterapia hiperbaryczna to nowe zjawisko w świecie medycyny. Jeszcze niedawno wielu specjalistów bardzo sceptycznie podchodziło do tego typu form leczenia. Dzisiaj ta sytuacja uległa diametralnej zmianie – lekarze, rehabilitanci, naukowcy bardzo chwalą leczenie w komorze hiperbarycznej. Przedstawiamy trzy powody, dla których warto podjąć tlenoterapię.

 

Tlenoterapia hiperbaryczna: wsparcie przy wielu schorzeniach

Tlenoterapia hiperbaryczna to doskonała forma leczenia wielu schorzeń. Poprzez dotlenianie organizmu można przeciwdziałać schorzeniom neurologicznym, zabiegi w komorze hiperbarycznej pomagają też na wszelkiego rodzaju zmiany skórne oraz przyspieszają gojenie się ran. Tlenoterapia hiperbaryczna pomaga w razie wystąpienia problemów z układem trawiennym czy też w przypadku ciężkich złamań. Chcesz szybko wrócić do zdrowia? Zdecyduj się na tlenoterapię hiperbaryczną.

 

Tlenoterapia hiperbaryczna: zero bólu

Tlenoterapia hiperbaryczna jest całkowicie bezbolesna – to kolejny jej atut. Pacjent nie musi się niczego obawiać. Jeśli trafimy na dobry ośrodek, oferujący tlenoterapię hiperbaryczną, możemy być pewni, że profesjonalni lekarze należycie się o nas zastroszczą. Zabieg w komorze hiperbarycznej można nawet potraktować jako formę relaksu; można się tam wyciszyć, odpocząć.

 

Tlenoterapia hiperbaryczna: brak skutków ubocznych

Niektóre formy leczenia z jednej strony pomagają, z drugiej natomiast powodują szereg nieprzyjemnych skutków ubocznych. Przyjmując tabletki, obciążamy wątrobę, możemy się od nich uzależnić. Duża ilość pigułek może powodować mdłości i ból żołądka. Tlenoterapia hiperbaryczna to leczenie bez skutków ubocznych, pacjent nie musi się niczego obawiać. Dotleniony organizm lepiej i sprawniej funkcjonuje, jest bardziej odporny na choroby, ma więcej energii.