• Terapia dwutlenkiem węgla - bezpieczna i skuteczna

Terapia dwutlenkiem węgla - bezpieczna i skuteczna

2017-12-14 \\ Choroby i dolegliwości \\

Dbanie o wizerunek i zadowolenie z własnego wyglądu to niezwykle istotne elementy, które budują pewność siebie i ułatwiają kontakty międzyludzkie. Czas odciska jednak w naturalny sposób swoje piętno na ludzkiej urodzie, powodując pewne niedoskonałości.

Zabiegi upiększające potrafią korygować niekorzystne działanie upływu lat. Jednak każda odnowa biologiczna powinna być dobrze przemyślana. Na rynku istnieje wiele metod redukujących mankamenty urody. Ważne, by wybrać skuteczną i bezpieczną, która nie przyniesie niepożądanych skutków ubocznych. Karboksyterapia, czyli kuracja dwutlenkiem węgla, zbiera same pozytywne opinie.

Karboksyterapia to odnowa biologiczna, która wykorzystuje działanie dwutlenku węgla. To, co wyróżnia tę metodę, to skuteczność przy jednoczesnej bezinwazyjności i braku ryzyka wystąpienia powikłań. Główne zastosowanie tego zabiegu to poprawianie urody i szeroko rozumiana dziedzina kosmetyczna, ale karboksyterapia bywa wykorzystywana również w procesach leczniczych, np. przy zaburzeniach krążenia, niewydolności żylnej, łuszczycy czy napadach skurczu tętnic.

                                  

Zabieg polega na podskórnej iniekcji kontrolowanych dawek dwutlenku węgla, który powinien rozmieścić się w okolicznych tkankach. Głównym przeznaczeniem tego procesu jest usprawnienie neowaskularyzacji, czyli tworzenia się nowych naczyń krwionośnych oraz rozszerzania obecnych. Usprawnienie krążenia przekłada się na zwiększony transport tlenu i składników odżywczych, a jednocześnie dochodzi do niszczenia złogów tłuszczowych i uruchomienia procesu wytwarzania kolagenu.

Celem karboksyterapii jest osiągnięcie sprężystej i jędrnej skóry oraz niwelowanie pewnych widocznych mankamentów urody, takich jak np. cienie pod oczami czy słabe i wypadające włosy. To idealny sposób, by przywrócić twarzy wigor i świeżość biologiczną, zlikwidować worki pod oczami, wygładzić zmarszczki statyczne, które pojawiają się w okolicach narządu wzroku, a dzięki temu przywrócić efekt młodości. Zabiegi te stosowane są również w okolicach dekoltu celem znacznego zwiększenia sprężystości skóry. Dwutlenek węgla w bardzo zadowalającym stopniu okaże się również skuteczny w walce z cellulitem, który występuje na brzuchu, ramionach, udach i pośladkach. Terapia z wykorzystaniem dwutlenku węgla sprawdza się także w niwelowaniu blizn, rozstępów i plam potrądzikowych, a także uzdrawia skórę głowy.

Decydując się na tego rodzaju zabiegi, warto wybrać miejsce, co do którego będziemy mieli pewność, że zostaniemy w nim profesjonalnie obsłużeni. Przed wybraniem się na zabieg dowiedz się, jak dokładnie ma on wyglądać. Dzięki temu będziesz mieć realny obraz tego, co cię czeka.