• Schorzenia ortopedyczne – najskuteczniejsze metody leczenia

Schorzenia ortopedyczne – najskuteczniejsze metody leczenia

2017-03-30 \\ Choroby i dolegliwości \\

Złamana lub zwichnięta kość czy naderwane ścięgno to dolegliwości trudne do wyleczenia. Wymagają dużej cierpliwości – przede wszystkim od pacjenta. Na szczęście nowoczesna medycyna oferuje wiele dobrych rozwiązań. Jakich? O tym poniżej.

Zerwane ścięgno czy złamana kość zawsze wiąże się z bólem i brakiem komfortu, nie możemy wówczas normalnie funkcjonować. Trudno nam wyjść z domu. Bardzo często popełniamy błąd, działając pochopnie – leczymy doraźny ból lekami przeciwbólowymi. Nic w tym dziwnego, ból może być przecież trudny do zniesienia. Warto jednak pamiętać, że leki obciążają organizm. Duża ilość środków przeciwbólowych ujemnie wpływa na pracę żołądka. Osoby, które od wielu lat biorą leki, narzekają między innymi na częste mdłości. Poza tym leki uszkadzają inne organy, nie mówiąc już o zagrożeniu uzależnieniem. Przyzwyczajamy się do określonej dawki leku i potrzebujemy go coraz więcej – to zamknięte koło.

W leczeniu ortopedycznym możemy jednak sięgnąć po inne przeciwśrodki. Jednym z nich jest naświetlanie uszkodzonego miejsca, możemy też skorzystać z pola magnetycznego. Bardzo skuteczna w ostatnich latach okazała się również tlenoterapia hiperbaryczna. Jest to nieinwazyjny zabieg, całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

Tlenoterapia hiperbaryczna polega na dostarczaniu wszystkim tkankom i komórkom organizmu niezbędnego tlenu. Tlen w komorze hiperbarycznej dociera nawet do trudno dostępnych miejsc w organizmie. Dobrze natleniony organizm sprawniej funkcjonuje. Krew szybciej płynie, lepiej funkcjonują wszystkie organy. Jesteśmy wtedy bardziej odporni na infekcje i bakterie. Warto też pamiętać, że terapia hiperbaryczna jest bezbolesna, w trakcie zabiegu można spokojnie korzystać z lektury.

Tlenoterapię hiperbaryczną możemy podjąć między innymi w Klinice „Nowy Dwór” (szczegóły w linku powyżej). Terapia hiperbaryczna prowadzona jest tam pod czujnym okiem rzetelnych specjalistów – osób, które mają doświadczenie i rozległą wiedzę medyczną. Pracownicy kliniki dbają o komfort swoich pacjentów, służą pomocą i radą na każdym etapie leczenia. Sam obiekt znajduje się w otoczeniu pięknej, malowniczej zieleni, gdzie można oderwać się od problemów dnia codziennego i spędzić trochę czasu w ciszy i spokoju.