• Ranking i porównanie prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

Ranking i porównanie prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

2018-11-16 \\ Choroby i dolegliwości \\

Kupno ubezpieczenia zdrowotnego to nie lada wyzwanie, szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej nie interesowały się tym tematem. Rynek ubezpieczeniowy ma dzisiaj naprawdę sporo do zaoferowania, a poszczególne polisy różnią się od siebie w kwestiach, które dla nas jako klientów mogą być kluczowe.

Ważne jest, aby wiedzieć, jaka polisa zdrowotna będzie nam potrzebna, na co zwracać uwagę przy wyborze i – przede wszystkim – jak szukać, by znaleźć produkt sprawdzony i godny naszych nakładów finansowych. Dobrze zainwestowane pieniądze z czasem się zwrócą, choć na zdrowiu nie należy oszczędzać. Ważne, by wiedzieć, gdzie i jak szukać. Tylko dzięki temu zyskamy pewność, że wybraliśmy dobrze.

Pomocne będzie korzystanie ze sprawdzonych, wiarygodnych stron poświęconych tematyce ubezpieczeniowej. Dobrym produktem może być zatem ubezpieczenie szpitalne na www.ubezpieczeniaonline.pl czy inna oferta znaleziona za pomocą porównywarki lub rankingu.

 

Ranking – jak pomaga znaleźć polisę?

W poszukiwaniu dobrego ubezpieczenia najważniejsza jest wiedza dotycząca tego, jak i gdzie szukać, by znaleźć dobre rozwiązanie. Przydatna okazuje się również wiedza o samym produkcie, która pozwala nam odpowiedzieć na pytanie, czego szukamy.

Każdy z nas znajduje się w innej sytuacji życiowej oraz finansowej – i nie chodzi tu wyłącznie o zarobki czy stan zdrowia. Ważne jest również to, jak spędzamy wolny czas, czy mamy dzieci lub kredyty do spłacenia. Warto sprawdzić, czy w naszej rodzinie często pojawiała się jakaś ciężka choroba lub przypadłość, np. miażdżyca. Musimy wiedzieć, że rodzicom, którzy mają jedno dziecko, potrzebny będzie inny produkt niż tym, którzy mają np. czwórkę dzieci. Z kolei osoby aktywne fizycznie bardziej narażone są na kontuzje czy urazy niż osoby spędzające czas wolny w domu.

Dogodnym narzędziem umożliwiającym zdobycie cennych informacji o produkcie jest ranking ubezpieczeniowy. W odróżnieniu od oficjalnych stron poszczególnych ubezpieczycieli daje on możliwość znalezienia najlepszej oferty. Specjaliści z branży ubezpieczeniowej przyznają na bieżąco oceny w zakresie jakości wszystkim dostępnym produktom ubezpieczeniowym. Oceniają zarówno cenę, jak i zakres ochrony czy możliwość modyfikacji umowy w trakcie jej trwania. Dzięki ocenom dowiemy się, czy oferta, która do tej pory interesowała nas najbardziej, cieszy się dobrą opinią, i czy możemy znaleźć lepsze rozwiązania.

Ranking prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w IV kwartale 2018 roku według wysokości miesięcznej składki do 100 zł. Podane kwoty są minimalne dla danego wariantu. Wszystkie pakiety należą do wariantu podstawowego:

 • TU Zdrowie – 32 zł

  Polisa Zdrowie zapewnia dostęp do lekarzy 16 specjalizacji i obejmuje 199 badań.

 • Signal Iduna – 41 zł

  Polisa Direct to 6 lekarzy w pakiecie i 110 badań, w tym EKG, morfologia i badanie cholesterolu.

 • Signal Iduna – 65 zł

  Polisa Polmed to z kolei 15 specjalizacji lekarskich i 110 badań medycznych, szczepienie (grypa), maksymalnie 2 domowe wizyty pediatry.

 • InterRisk – 65 zł

  18 lekarzy różnych specjalizacji i 89 badań lekarskich w ramach pakietu Antidotum.

 • AXA – 68 zł

  9 specjalizacji lekarskich i 33 badania, w tym morfologia, EKG i badanie cholesterolu.

 

Ranking pozwala również dowiedzieć się czegoś o innych towarzystwach ubezpieczeniowych, które wcześniej nie były nam dobrze znane. Klienci znają najczęściej tylko kilka firm ubezpieczeniowych – tych najbardziej reklamowanych. Tymczasem na rynku ubezpieczeniowym działa naprawdę sporo firm i nie tylko te cieszące się największą rozpoznawalnością mają wiele do zaoferowania.

 

Porównywarka – oszczędzasz pieniądze i czas

Dobrym rozwiązaniem pozwalającym znaleźć atrakcyjną polisę medyczną jest porównywarka ubezpieczeniowa. To forma pomocy opracowana przez specjalistów z branży ubezpieczeniowej, która ma ułatwić znalezienie najlepszego produktu w jak najkrótszym czasie. Zaoszczędzimy zatem nie tylko pieniądze, ale również wolny czas, który musielibyśmy poświęcić na samodzielne poszukiwania.

Porównywarka to narzędzie, które wymaga od nas wypełnienia krótkiego formularza. W odpowiednie pola należy wpisać informacje o wysokości zarobków oraz szukanym produkcie (dotyczące ceny i zakresu usług). Należy też podać numer telefonu kontaktowego. Na podstawie udostępnionych danych specjaliści opracowują listę najbardziej dopasowanych produktów. A zatem nasze żmudne poszukiwania powierzymy specjalistom, dzięki czemu zyskamy pewność, że polisa będzie dobrze dopasowana.

Po przesłaniu formularza skontaktuje się z nami konsultant w celu przedstawienia oferty. Będziemy mogli umówić się na spotkanie, na którym agent zdradzi nam więcej szczegółów dotyczących polisy, jak również zakupić interesujący nas produkt i podpisać umowę.

 

Po co nam polisa zdrowotna?

Dzięki polisie zdrowotnej nie musimy polegać wyłącznie na pomocy Narodowego Funduszu Zdrowia. Z taką polisą w szybkim czasie możemy otrzymać fachową pomoc, umówić się na wizytę u specjalisty bez długiego czasu oczekiwania. W razie potrzeby ubezpieczyciel organizuje transport medyczny oraz pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferujące polisy zdrowotne współpracują z placówkami medycznymi w całej Polsce, dzięki czemu dostęp do opieki medycznej jest znacznie ułatwiony. Można również liczyć na wsparcie finansowe w razie zachorowania czy pobytu w szpitalu.

Nikt z nas nie planuje poważnej choroby czy operacji, jednak musimy brać pod uwagę, że takie sytuacje zdarzyć się mogą każdemu, więc lepiej się zabezpieczyć. Dzięki temu unikniemy stresu związanego z ewentualną utratą pracy, niższymi zarobkami czy trudnymi konsekwencjami choroby.

 

Właśnie dlatego warto znaleźć polisę jak najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb. Dla części osób największym udogodnieniem będzie łatwy dostęp do lekarza, dla innych wsparcie finansowe czy pomoc w leczeniu.

 

M A T E R I A Ł  Z E W N Ę T R Z N Y