• Najbezpieczniejsze słuchawki do sportu

Najbezpieczniejsze słuchawki do sportu

2019-02-01 \\ Sport \\

O tym, że sport to zdrowie, wiemy doskonale wszyscy. Warto jednak pamiętać, że aktywność fizyczną można udoskonalać i warto to robić.

Mowa tu chociażby o słuchaniu muzyki, która motywuje do działania. W niektórych sportach jest to niemożliwe, bo nikt nie chciałby przecież nie słyszeć nadjeżdżającego auta w momencie, gdy mamy słuchawki na uszach. Na szczęście jest na to rozwiązanie. Firma Aftershokz zajmuje się produkcją słuchawek z przewodnictwem kostnym. Jak to działa? Używają one kości czaszki jako systemu rezonatorów – to zjawisko nazwane jest przewodzeniem kostnym. Dzięki wprawianiu kości czaszki w odpowiednie drgania, dźwięk przekazywany jest do naszego ucha wewnętrznego. Słuchawki zakłada się na wysokości kości policzkowej, a dźwięk przekazywany jest przez drgania, więc ucho mamy całkowicie odkryte.

Dzięki temu nie tracimy kontaktu z otoczeniem i możemy słuchać muzyki, jeżdżąc rowerem i słysząc wszystkie nadjeżdżające auta. Warto dodać, że nie trzeba martwić się kablem, gdyż słuchawki działają bezprzewodowo. Na pełnej baterii są gotowe grać aż 6 godzin, więc żaden trening nie jest im straszny. Poza tym są odporne na pot i drobne zachlapania, więc podczas deszczu nie trzeba ich zdejmować (zakładamy, że deszcz nie stanowi dla Was przeszkody np. podczas biegania). Wygodę użytkownika zapewnia pałąk, który jest nie tylko lekki, ale również giętki. Co ważne, można go bez problemów używać chociażby pod kaskiem. To jeszcze nie wszystko - dzięki przyciskowi wielofunkcyjnemu można odbierać połączenia telefoniczne, co z pewnością szybko docenią nowi użytkownicy. Z tej funkcji często korzystają kierowcy, którzy rozmawiają przez telefon, nie trzymając go w ręce, i słyszą w razie konieczności inne auta.

 

Możliwości wykorzystania słuchawek Aftershokz jest naprawdę wiele. Poza sportowcami często korzystają z nich matki, które podczas spacerów z wózkiem mogą słuchać muzyki, nie tracąc kontaktu z dzieckiem. Wszystko zależy od Waszej kreatywności, a o kwestie techniczne zadbał producent.