• Manuka Extra: skończ z suchą skórą!

Manuka Extra: skończ z suchą skórą!

2015-10-12 \\ Choroby i dolegliwości \\

Suche skóra to problem, z którym boryka się wiele osób. Pojawia się on najczęściej zimą, ale może być także spowodowany przez detergenty, twardą wodę lub choroby skóry. Jak poradzić sobie z suchą skórą?

Skóra człowieka jest bardzo delikatna, a do tego ciągle narażona jest na działanie wielu czynników zewnętrznych, które ją osłabiają. Tłuszczowy płaszcz ochronny skóry znika po każdym myciu, a żeby się odbudował potrzeba aż kilku godzin. Z drugiej strony duża liczba gruczołów potowych sprawia, że skóra bardzo szybko się odwadnia. Stan naszej skóry uzależniony jest także od pór roku. Zimą, gdy skóra ma kontakt z chłodnym powietrzem, staje się sucha i czerwona. Natomiast latem narażona jest na działanie promieni słonecznych, które ją osłabiają i powodują, że szybciej się starzeje.

W jaki sposób chronić skórę? Dzięki innowacyjnemu kremowi Manuka Extra! Manuka extra zmniejsza uszkodzenia skóry, nawilża ją, przyspiesza gojenie, uśmierza swędzenie, pieczenie i ból skóry, a co najważniejsze – wzmacnia wszystkie jej warstwy. Manuka extra swoje zbawienne działanie zawdzięcza aktywnym składnikom zawartym w produkcie.

Miód Manuka jest źródłem Methylgyloxalu, który wykazuje niezwykłe właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Dzięki zawartości wosku pszczelego posiada także właściwości przeciwzapalne, antyalergiczne, przeciwutleniające. Miód Manuka powstaje dzięki zapyleniu krzewu manuka, który rośnie jedynie na terenach Australii i Nowej Zelandii.

Wyciąg z nagietka lekarskiego dogłębnie regeneruje skórę, przywraca jej miękkość i uczucie komfortu oraz chroni ją przed powstawaniem zmarszczek. Zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody. Wyróżnia się działaniem ściągającym, przeciwzapalnym i bakteriostatycznym.

D-panthenol, inaczej prowitamina B5, aktywizuje regenerację naskórka, przyspiesza jego gojenie i łagodzi podrażnienia. Jest bardzo dobrze wchłaniany przez skórę, cechuje go wyjątkowe działanie nawilżające. Precyzyjnie łagodzi oparzenia słoneczne i łagodzi swędzenie towarzyszące problemom skórnym.

 

 

Regularne stosowanie kremu Manuka Extra sprawi, że skóra stanie się delikatna, nawilżona, a co najważniejsze – odporna na działanie niekorzystnych dla niej czynników.