• Jak zwiększyć masę mięśniową?

Jak zwiększyć masę mięśniową?

2015-03-30 \\ Sport \\

Doskonale ukształtowane mięśnie to dzisiaj jeden z priorytetów, jeśli chodzi o budowę ciała. Aby jednak osiągnąć imponujące efekty, musimy włożyć w to wiele wysiłku, który przede wszystkim koncentruje się na dwóch najważniejszych kwestiach: odpowiedniej diecie i intensywnych ćwiczeniach.

Specjaliści najczęściej zwracają uwagę na to, że do zwiększenia masy mięśniowej niezbędny jest dodatni bilans energetyczny. W pojęciu tym chodzi po prostu o to, aby nasz organizm otrzymywał więcej energii z pożywienia niż tego potrzebuje. Dlatego już na początku powinniśmy zadbać, by do naszej diety stopniowo wprowadzać dodatkowe porcje kalorii. Oczywiście musimy przy tym także dbać o to, żeby dostarczyć sobie wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Starając się zwiększyć masę mięśniową ciała musimy też, rzecz jasna, zintensyfikować nasz trening. Warto w tym przypadku skonsultować się z profesjonalistą, obecnym na każdej większej siłowni, który stworzy dla nas indywidualny plan treningowy oparty na naszych możliwościach i potrzebach. Dzięki temu będziemy mieć pewność, iż równomiernie ćwiczymy wszystkie partie mięśni. Dla zwiększenia wytrzymałości i efektów ćwiczeń możesz dodatkowo zastosować odpowiednią suplementację. Odwiedź https://likeastore.com/pl/ i dowiedz się jak zwiększyć masę mieśniową.

Aby nasze ćwiczenia przyniosły oczekiwany efekt, nasz organizm musi być zaopatrzony w odpowiednie ilości glikogenu mięśniowego, który jest aktywowany przez węglowodany. Należy jednak pamiętać, że właściwe jego magazynowanie w organizmie, a także optymalny rozrost masy mięśniowej może być zapewniony tylko, jeżeli substancje odżywcze będą regularnie dostarczane. Dlatego też, oprócz właściwie dobranych pokarmów, musimy zatroszczyć się także o to, by spożywać 4-6 posiłków dziennie, w odstępach nie większych, niż 3 godziny.