• Jak zacząć regularnie biegać?

Jak zacząć regularnie biegać?

2015-03-30 \\ Sport \\

Coraz bardziej rozprzestrzeniająca się moda na ruch sprawia, iż niemal każdy chce spróbować swoich sił na przykład w bieganiu. Jak jednak zacząć, aby szybko się nie zniechęcić?

Decydując się na rozpoczęcie treningów, musimy przede wszystkim mieć świadomość tego, iż nie będziemy w stanie od razu przebiec imponujących dystansów. Nasz organizm, który nie jest przyzwyczajony do takiego wysiłku, potrzebuje czasu i stopniowej pracy nad kondycją. Dlatego warto poprosić kogoś bardziej doświadczonego w tej sprawie o pomoc w stworzeniu odpowiedniego planu treningowego.

Z pewnością na początku powinniśmy zacząć od marszu przeplatanego z biegiem i z dnia na dzień zwiększać czas biegu. Kolejną kwestią, która w dużym stopniu może wpłynąć na to, czy pokochamy bieganie, jest zakupienie dobrego obuwia. To na stopach spoczywa cały ciężar naszego ciała, szczególnie podczas biegania, dlatego musimy odpowiednio o nie zadbać. Kupując buty nie wstydźmy się przymierzyć wielu par czy przebiec się w nich po sklepie, bo tylko tak znajdziemy te najlepsze.

Bardzo ważna w podjęciu się uprawiania każdego sportu jest także odpowiednia motywacja i oczywiście chęci. Przede wszystkim musimy wyznaczyć sobie jakiś cel, który chcemy osiągnąć poprzez bieganie. Może to być na przykład schudnięcie czy też poprawa kondycji. Warto także spróbować namówić do treningów kogoś z naszych znajomych lub przyjaciół. Dzięki temu będziemy się wzajemnie motywować do wyjścia nawet, gdy jedna osoba straci chęci lub gdy pogoda nie będzie najlepsza.