• Jak przynieść ulgę zmęczonym stopom?

Jak przynieść ulgę zmęczonym stopom?

2016-04-13 \\ Choroby i dolegliwości \\

Stopy to część ludzkiego ciała, która jest najbardziej obciążona. Bardzo często są one narażone na otarcia, opuchlizny lub bóle spowodowane chorobą narządów. Jak przynieść ulgę zmęczonym stopom?

Bóle stopy pojawiają się najczęściej po całym dniu spędzonym na stojąco, na wysokim obcasie lub w obuwiu, które jest źle dopasowane. Ból zazwyczaj odczuwany jest na koniec dnia, a do tego występuje opuchlizna i pieczenie. Taki ból może się pojawiać także w ostatnich miesiącach ciąży, a jest on spowodowany obciążeniem wynikającym z przyrostu masy ciała i obrzękami wynikającymi z zatrzymania wody w organizmie. Dodatkowo przybywa wówczas więcej krwi, co jest obciążające dla żył i powoduje ból.

W przypadku zmęczonych stóp, podobnie jak przy zawrotach głowy i omdleniach, zaleca się uniesienie nóg wyżej, by poprawić krążenie krwi. Ten sposób warto zastosować tuż przed snem. Nogi należy położyć na zwinięty koć lub poduszkę - tego rodzaju zabieg odpręży stopy i pozwoli na chwilę relaksu.

Aby poprawić stan naszych stóp i przynieść im ulgę, można także włożyć je do ciepłej wody i moczyć przez chwilę, do momentu, w którym poczujemy ulgę. Istnieje jednak inny sposób, który w szybki i skuteczny sposób pomoże nam pozbyć się bólu i obrzęku - Levasan.

 

 

 

 

Levasan to wysokiej jakości żel do stóp o właściwościach chłodząco-odświeżających. Działa przeciwzapalnie, niweluje problem nieprawidłowego krążenia krwi i obrzęków, które wynikają z długotrwałej pozycji stojącej, dużego obciążenia czy niewygodnych butów. 

Formuła Levasanu została opracowana na podstawie oryginalnych klasztornych receptur. To kompozycja specjalnie wyselekcjonowanych ziół, wspoamagających regenerację spacowanych i obolałych miejsc.

Regularne stosowanie Levasanu pozwoli na zmiękczenie stwardniałej warstwy rogowej i usunie jej nasmierną szorstkość. Ponadto nawilży i wygładzi naskórek i ochroni go przed wysuszeniem i pęknięciem. Levasan to żel, który łagodzi objawy i przynosi długotrwałą ulgę.