• Jak pozbyć się nadwagi?

Jak pozbyć się nadwagi?

2015-03-30 \\ Odchudzanie \\

Zrzucenie kilku zbędnych kilogramów jest dzisiaj celem ogromnej liczby osób na całym świecie. Niezwykle istotne jest jednak to, aby sposób zmniejszania wagi naszego ciała, na który się zdecydujemy, był przede wszystkim zdrowy i nie obciążał naszego organizmu.

Większości z nas proces odchudzania kojarzy się przede wszystkim z poważnymi wyrzeczeniami gdy chodzi o spożywane pokarmy oraz tytanicznym wręcz wysiłkiem na siłowni. Okazuje się jednak, że istnieją sposoby na to, aby spalanie kalorii nie było tak wielkim poświęceniem.

Oto kilka prostych wskazówek, które w łatwy i przede wszystkim zdrowy sposób pozwolą nam zapanować nad nieposkromionym apetytem, polepszeniem metabolizmu czy szybszym spalaniem tłuszczów:

1. Przede wszystkim musimy wprowadzić prostą zasadę polegającą na tym, iż do wczesnych godzin popołudniowych jemy syto, a później znacznie skromniej. To w pierwszej połowie dnia nasz metabolizm działa sprawniej, a z upływem godzin - spowalnia. Zastanawiasz się jak można poprawić metabolizm? Odwiedź https://products-bank.com/

2. Niezwykle istotne jest także picie odpowiednich ilości wody, pomijając przy tym kawę czy mocną herbatę. Jeśli właściwie nawodnimy nasz organizm, będzie on w stanie sprawniej spalać gromadzące się w nim tłuszcze.

3. Osoby mające problem ze zbyt dużą zachłannością podczas jedzenia na jakieś pół godziny przed planowanym posiłkiem powinny sięgnąć po szklankę gazowanej wody mineralnej. Dzięki temu poczujemy się syci i zjemy mniej.

4. Z kolei osoby niewyobrażające sobie dnia bez słodycze, powinny je spożywać tuż po posiłku. A to ze względu na fakt, iż białko i błonnik, których dostarczamy w posiłku naszemu organizmowi, spowalniają przyswajanie cukrów, znajdujących się w łakociach.

W połączeniu z prostymi zmianami naszych nawyków, takimi jak korzystanie ze schodów zamiast z windy czy spacer zamiast leżenia po posiłku, tych kilka trików może okazać się bardzo pomocnych w schudnięciu.