• Jak obniżyć cholesterol?

Jak obniżyć cholesterol?

2015-03-30 \\ Odżywianie \\

Problemy ze zbyt dużą ilością tzw. złego cholesterolu dotykają obecnie coraz więcej osób. Jest to poważny kłopot, gdyż jego zbyt wysoki poziom może doprowadzić nawet do niewydolności pracy serca. Aby z nim walczyć, nie trzeba jednak od razu brać leków - istnieją naturalne sposoby na jego obniżenie.

Najważniejszą kwestią w tym przypadku jest oczywiście odpowiednia dieta. Nie jest to jednak tak proste, jak może się wydawać, ponieważ w tworzeniu naszego jadłospisu musimy zatroszczyć się o wyeliminowanie złego cholesterolu, ale również o dostarczenie naszemu organizmowi tego dobrego. W związku z tym, warto udać się do dietetyka, który stworzy profesjonalną dietę dostosowaną do naszych potrzeb.

Chyba najbardziej znanym winowajcą podwyższonego poziomu cholesterolu są jajka, a właściwie ich żółtka, których spożywanie należy ograniczyć. Nie powinniśmy jednak całkowicie z nich rezygnować, ponieważ zawierają także składniki, które powstrzymują cholesterol przed nadmiernym odkładaniem się w naszych naczyniach krwionośnych. Obok wprowadzenia racjonalnej diety, w walce ze złym cholesterolem niezwykle istotna jest również aktywność fizyczna. Każdy rodzaj ruchu jest dobroczynny dla naszego organizmu, także gdy chodzi o zwalczenie wysokiego poziomu cholesterolu. Warto zadbać o to, by ćwiczyć regularnie, a jeśli to możliwe, nawet codziennie. Sportami, które w tym przypadku sprawdzają się najlepiej, są na przykład bieganie czy jazda na rowerze. Oczywiście można by stwierdzić, iż takie sposoby obniżania cholesterolu wymagają od nas zbyt dużych poświęceń. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż zawsze lepiej jest spróbować naturalnych metod, nim zdecydujemy się na przyjmowanie leków do końca życia.