• Herbaty dietetyczne – czy są skuteczne?

Herbaty dietetyczne – czy są skuteczne?

2015-03-30 \\ Odchudzanie \\

Niestety nie zawsze mamy czas na to, aby jeść racjonalnie i regularnie ćwiczyć, dlatego szukamy sposobów, dzięki którym szybko i bez większych poświęceń zrzucimy zbędne kilogramy. Jednym z nich mają być herbatki dietetyczne.

Oprócz tego, że pijąc tego typu napoje mamy nadzieję na natychmiastowy efekt chudnięcia, wydaje nam się, że są one w stu procentach naturalne, a przez to zdrowe. Niestety, nie w każdym przypadku musi być to prawda, a zbyt duże ilości wypijanych herbat dietetycznych mogą mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na regularne ich stosowanie, powinniśmy dokładnie zapoznać się z ich składem i działaniem.

Wybierając herbatkę dietetyczną przede wszystkim należy sprawdzić, czy nie zawiera ona składników o działaniu przeczyszczającym, takich jak senes albo suszone liście kruszyny. Niestety wielu producentów za działanie odchudzające uznaje właśnie krótkotrwały spadek wagi spowodowany biegunkami. Z kolei wśród składników, które mogą mieć pozytywny wpływ na zmniejszenie naszej wagi, wyróżnić warto na przykład l-karnitynę, liście pokrzywy, imbir czy skórkę grejpfruta. Bardzo często zdarza się również, że takie napoje dietetyczne w swoim składzie mają liście herbaty zielonej i czerwonej. Od dawna są one znane ze swoich naturalnych właściwości odchudzających, a przy tym nie obciążają naszego organizmu.

Jeśli zatem nie jesteśmy pewni co do skuteczności herbatek dietetycznych, warto może zacząć od ich naturalnych odpowiedników. Nie należy również tracić zdrowego rozsądku i obok picia herbat dietetycznych powinniśmy zadbać o zrównoważoną dietę i odpowiednią ilość wysiłku fizycznego.