• Dietetyka: uczelnie w Warszawie, opinie

Dietetyka: uczelnie w Warszawie, opinie

2018-10-09 \\ Odżywianie \\

Dietetyka jest bardzo popularnym kierunkiem studiów. Sprawdź, dlaczego warto ją studiować.

Uczelnie w Warszawie - opinie

Dzięki prężnemu rozwojowi branży spożywczej, a także rosnącej od kilkunastu już lat świadomości żywieniowej społeczeństwa dietetyka zyskuje coraz bardziej na popularności. Oferta na rynku żywieniowym wciąż się powiększa, potrzebni są eksperci, którzy będą potrafili kompetentnie wypowiadać się o tym, co warto jeść, a czego należy unikać. Na stronie http://www.uczelnie.pl/ można znaleźć placówki, które mają w swojej ofercie kształcenia dietetykę. Najwięcej takich uczelni jest w Warszawie: http://www.uczelnie.pl/miasto/warszawa/.

 

Jakie wymagania należy spełnić?

Chciałbyś studiować dietetykę? Będziesz musiał/a przejść wstępną procedurę rekrutacyjną, której charakter oraz przebieg zależny jest od konkretnej uczelni. O tym, kto zostanie przyjęty spośród licznych kandydatów, decyduje konkurs świadectw, przy czym akcent kładzie się przede wszystkim na biologię, chemię oraz języki obce. To właśnie te przedmioty mają fundamentalne znaczenie na studiach z dietetyki. Dlatego już w szkole średniej należy zadbać o to, aby osiągnąć na maturze jak najlepsze wyniki.

 

Czego dotyczą studia z dietetyki?

Program kształcenia na studiach z dietetyki obejmuje wiele różnych gałęzi wiedzy. Na liście przedmiotów figuruje między innymi toksykologia, konserwowanie żywności, analiza i ocena jakości produktów żywnościowych, biochemia żywności, anatomia oraz medycyna. Zajęcia mają charakter tradycyjnych wykładów oraz ćwiczeń, część z nich odbywa się w laboratoriach.

 

Co można robić po dietetyce?

Absolwenci dietetyki znajdują zatrudnienie w publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia. Część z nich otwiera własne gabinety dietetyczne i udziela odpłatnie fachowych konsultacji. Aby jednak rozkręcić własny biznes, należy zdobyć uprzednio doświadczenie zawodowe i odnieść pierwsze sukcesy, będąc zatrudnionym u kogoś.

 

Dietetyka to przyszłościowy kierunek studiów, który otworzy przed Tobą drzwi do kariery zawodowej. Jeśli interesujesz się zagadnieniami związanymi z żywieniem i nie boisz się wyzwań, a w przyszłości chciał/abyś prowadzić własny gabinet dietetyczny – nie wahaj się długo i złóż dokumenty w co najmniej kilku uczelniach.