• Czy warto korzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego?

Czy warto korzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego?

2019-01-02 \\ Sport \\

Wynajem jakiegokolwiek sprzętu sportowego zawsze wiąże się z pewnym lękiem. Zastanawiamy się, czy sprzęt będzie sprawny, dobrze dopasowany i niezbyt zużyty.

Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, które w polskich kurortach funkcjonują jedynie przez kilka miesięcy w roku, często kojarzone są z mocno zużytym sprzętem i małym wyborem. Czy słusznie?

 

Wypożyczalnia nart jako idealne miejsce do badania trendów

Bardzo wiele wypożyczalni nart co jakiś czas, regularnie, wyprzedaje stary sprzęt i zakupuje nowy. Dzięki temu w tego typu miejscach możliwe jest znalezienie najnowszych nart z różnej kategorii. Zarówno do tradycyjnego narciarstwa, jak i freestylu czy freeridu. Wypożyczalnia nart ma tę przewagę nad sklepem ze sprzętem, że tutaj od razu mamy możliwość wypróbowania danych nart w terenie i koszty takiego wynajmu są naprawdę niskie. Poza tym w miejscach tego typu pracują osoby, które doskonale znają się na sprzęcie. Zależy im zatem także na tym, by oferowany sprzęt miał najwyższą jakość.

 

Narty zawsze gotowe do drogi

Dostępny w wypożyczalniach sprzęt jest zawsze gotowy i serwisowany, co niewątpliwie przemawia na ich korzyść. Jeśli jeździmy na nartach kilka razy w roku, to przed każdym wyjazdem powinniśmy oddawać narty do serwisu, by je sprawdzać i utrzymywać w dobrym stanie. Nieprawidłowe serwisowanie nart bądź zupełne zapominanie o tym sprawi, że po jakimś czasie nie będą się nadawały do użytku. Nieużywany sprzęt psuje się równie szybko co ten mocno eksploatowany. Zdarza się, że narciarze wydają krocie na drobne nawet naprawy i sprawdzanie nart przed każdą wyprawą. Dla osób, które jeżdżą hobbistycznie i turystycznie, dbanie o sprzęt może nie być priorytetem. Niszczejące narty są dużą stratą pieniędzy, dlatego najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest korzystanie z dobrze przygotowanych nart.

 

Gdzie wypożyczyć narty?

Znalezienie dobrej wypożyczalni może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli jesteśmy gdzieś po raz pierwszy. W miasteczkach typowo narciarskich można znaleźć takie miejsca na co drugiej ulicy. Jednak nie ma potrzeby noszenia ze sobą sprzętu przez kilka kilometrów – dobre wypożyczalnie znaleźć można tuż obok stoków, a nawet na samych stokach. Warto wcześniej sprawdzić, gdzie się znajdują i jakie opinie zbierają w sieci dane miejsca. Dzięki temu unikniemy stresujących sytuacji.